Video


Karnawałowy koncert Kolęd i Pastorałek - 27.01.2014 r.

GALERIA

 


07.01.2014 r.

Kolorowe dźwięki piosenki - tak właśnie nazywał się pierwszy w naszej szkole koncert uczniów klas śpiewu i piosenki Pani Ilony Szczepańskiej i Pani Wiktorii Zawistowskiej. Wydarzenie to było zarówno dla wszystkich wykonawców, jak i dla ich najbliższych ogromnym przeżyciem. Niektórzy młodzi artyści mieli wówczas pierwszą możliwość zaprezentowania się szerszej publiczności, która absolutnie nie zawiodła - aula Szkoły Muzycznej I Stopnia w Trzcianie była wypełniona po brzegi. Tego wieczoru nie zabrakło wrażeń muzycznych i wizualnych. Wszyscy wykonawcy zadbali o odświętne stroje, niejednokrotnie upiększając je o elementy przygotowane własnoręcznie, z wykorzystaniem inwencji twórczej oraz zdolności plastycznych. Wszystko to, w połączeniu ze specjalnie na tę okazję klimatycznie udekorowaną aulą, pozwoliło nam przenieść się do świata muzyki, dając możliwość odprężenia i uruchomienia wyobraźni.
       W związku z tym, że nasza Trzciana z każdym dniem staje się coraz bardziej rozśpiewana, oprócz występów uczniów oraz Pań prowadzących zajęcia wokalne, mogliśmy usłyszeć również Panią Annę Tabołę i Panią Joannę Winiarczyk. Wspomniana część grona pedagogicznego stworzyła wyjątkowy kwartet wokalny, przepełniony radością i zaangażowaniem, wykonujący utwór Arethy Franklin Natural Woman w towarzystwie Pani Ewy Mazur, która zadbała o instrumentalną warstwę całego koncertu, pokazując nam swój niezwykły talent improwizatorski, połączony z ogromem wrażliwości i talentu pianistycznego.
    
Oprócz najbliższej rodziny oraz przyjaciół uczestników koncertu, pojawili się również zaproszeni goście: Dyrektor Zespołu Placówek Oświatowych w Trzcianie Pan Andrzej Kącki oraz Dyrektor Szkoły Muzycznej I Stopnia w Trzcianie Pani Elżbieta Hoffman, którzy nie kryli wzruszenia i nie szczędzili pochwał dla młodych wykonawców.       Niewątpliwie koncert ten utwierdził nas wszystkich w przekonaniu, że wprowadzenie Eksperymentu wokalnego, mającego na celu szerzenie wśród dzieci i młodzieży kultury wokalnej, był pomysłem niezwykle trafnym, który z pewnością niebawem ponownie wyda śpiewny owoc.

                                                 Galeria z koncertu